Straipsniai

Straipsniai

Straipsniai ir publikacijos, knygų apžvalgos. 

Kokią knygą verta perskaityti?

Jeigu nežinote kokias knygas pasirinkti ir mintys šokinėja į įvairias puses, tuomet šios knygų apžvalgos Jums padės atsirinkti.

Smulkaus verslo prakeiksmas

Pirmuosius pinigus dešimtokas Jonas uždirbo mokykloje išleidęs laikraštį. Numeris kainavo litą, ir pardavęs 200 egzempliorių galėjo du mėnesius oriai gyventi be mamos kišenpinigių. Leidybos sąnaudų nepatyrė, nes Jono teta dirbo parduotuvės pamainos viršininke, be kita ko atsakinga už patalpų, kuriose stovėjo veikiantis kopijavimo aparatas, saugumą. Tądien Joną pirmą kartą kažkas pavadino smulkiu verslininku.

Kur babkės?

„O tai kur tos babkės?“ – kiek pakeltu tonu paklausė Paulius. Jo klausime buvo girdėti nustebimo, pykčio ir sutrikimo mišinys. Įmonės buhalterė Giedrė, nešdama „šefui“ preliminarias praėjusių metų finansines ataskaitas, tikėjosi, kad šios jį pradžiugins. Juk apatinėje pelno ir nuostolių ataskaitos eilutėje puikavosi nemažas penkiaženklis skaičius. Tačiau ataskaitos „šefo“ nepradžiugino ir jį net suerzino.

Projektai – GREITAI, PIGIAI ar KOKYBIŠKAI?

Kuomet dar besimokydamas Edinburgo universiteto vadybos mokykloje, pirmą kartą išgirdau terminą projektų valdymas, buvau įsitikinęs, kad man tai neįdomu. Juk projektai – tai statybos, o aš, kaip tikras lietuvis apie statybas ir krepšinį žinau viską. Tačiau mano kurso draugai visgi įtikino, kad projektų valdymas – tai daugiau nei statybos. Jau per pirmą paskaitą sužinojau, kad projektai – tai bet kokia unikali (t.y. vienkartinė) veikla turinti apibrėžtą trukmę, biudžetą bei siektiną rezultatą.

Protingas ir kvailas

Pirmasis šių metų pusmetis man buvo, kaip reta, dosnus gamybiniais klientais. Tokio gamybininkų suaktyvėjimo priežasčių gali būti keletas – atsigavusi paklausa bei optimistinės ateities prognozės, brangstantys darbuotojai, ES parama efektyvumo projektams bei mūsų (t.y. visų gamybos efektyvumo konsultantų) pastangomis suformuota nauja mada, kuri vadinasi – LEAN arba Liekna gamyba. Tačiau mada visuomet turi ir tamsiąją pusę – neretai žmonės aklai seką madą ir vietoje naudos prisidaro sau žalos. Kažkada esu girdėjęs įdomų apibrėžimą, koks skirtumas tarp kvailio ir protingo? Pagrindinis skirtumas – ne turimos žinos, smegenų dydis, mąstymo greitis ar pan., o veiksmai, kuriuos jie daro.

Specifinės gamybinės problemos Dantų karalystėje

– Buna ziua, – pasigirdo ragelyje.
– Buna ziua, – automatiškai atsakiau į rumunišką pasisveikinimą.

Tačiau labai greitai supratau, kad mano rumuniškas pasisveikinimas buvo klaida, nes „ragelyje“ esantis kalbėtojas toliau šnekėjo su manimi rumuniškai. Teko jį stabdyti ir pasakyti, kad mano rumunų kalbos žinios apsiriboja pasisveikinimu ir paprašymu „vieną didelį alaus“. Pašnekovas aiškiai nustebo, tačiau greitai persijungė į anglų kalbą ir prisistatė.

Scroll to Top
Scroll to Top